Sadzimy i siejemy z przedszkolakami

Wiosna w pełni – czas pomyśleć o pracach w ogrodzie.

W przedszkolu również dbamy o to, aby nasze otoczenie było ładne i estetyczne, dlatego sadzimy kwiaty na rabatce w ogródku, prowadzimy w salach kąciki przyrody. 29 marca dzieci z grup starszych wzięły udział w ciekawych zajęciach w ramach akcji przeprowadzonej przez market „Mrówka”. W ramach tego przedszkolaki otrzymały kwiaty, nasiona ziół, ziemię i pojemniczki do rozsady. Przy tej okazji dzieci utrwalały i przypominały sobie informacje o aktualnej porze roku, po co sadzimy i siejemy kwiaty, nowalijki, zioła czy inne roślinki. Przedszkolaki zostały zaznajomione, w jaki sposób przebiega proces rozwoju i wzrostu roślin , co jest potrzebne roślinom do wzrostu, oglądały korzonki różnych roślin, wzbogacały swój słownik o pojęcia przyrodnicze.

   Po zapoznaniu się z warunkami prawidłowego rozwoju roślin oraz funkcjami ich poszczególnych części, dzieci przystąpiły do sadzenia kwiatów, wysiewu majeranku i rzeżuchy. Po zasianiu i podlaniu rośliny zostały umieszczone w kącikach przyrody, a kwiaty w doniczkach będą służyć do dekoracji korytarzy naszego przedszkola. Kiełki i zioła na pewno wykorzystamy do wzbogacenia naszych posiłków.

   Dzięki bezpośredniej obserwacji i czynnemu udziałowi w pracach hodowlanych roślin, dzieci mają możliwość poznania cyklu rozwoju roślin, ponadto uczą się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia dyżurów przy podlewaniu założonej hodowli roślin.

  Serdecznie dziękujemy „Mrówce” za współpracę i ofiarowane materiały.

M.Ogarek / B.Pająk

Miejskie Przedszkole Samorządowe w Suchej Beskidzkiej 


MRÓWKA  

Kontakt

  • ul. Zamkowa 35
  • 34-200 Sucha Beskidzka
  • email:
    sucha-beskidzka@psbmrowka.com.pl


Copyright mrowkasucha.pl